29 Temmuz 2013 Pazartesi

Minecraft Satın Alma ve İndirme [Orijinal(Premium) ve Korsan(Cracked)]

     Minecraft için orijinal ve korsan (cracked) olarak iki seçeneğimiz var. Eğer son güncellemelere hemen ulaşmak, karakterinizi (skin) değiştirmek, orijinal hesap gerektiren serveralara girebilmek ve tabi ki oyuna destek vermek istiyorsanız orijinal hesap satın almalısınız. Cracked sürümlerde ise güncellemeleri alabilmek için "cracked launcher" aramalısınız, skin değiştirmeniz mümkündür ancak karakteriniz sadece sizin tarafınızdan görülür yani başka oyuncular sizi normal olarak görür. Premium hesap isteyen serverlara bağlanamazsınız, cracked server bulmanız gerekir. Ancak cracked kullanırken herhangi bir korkunuz olmasın, çünkü oyun yapımcısı Notch cracked'a izin veriyor, parası olmayan kullanıcılar oyunumuzu korsan olarak oynayabilir diyor, bu yüzden cracked launcher bulmakta zorlanmazsınız. Ben de korsan kullanıcıyım ve elimden geldiğince cracked launcherları sizinle paylaşmaya çalışacağım.
 Uyarı: Asla bedava gift code (hediye kodu)'lara inanmayın, hepsi dolandırıcılıktır. Hatta bilgisayarınıza program indirterek yapılanlar virüslü bile olabiliyor, bu yolla bilgilerinizi ve şifrelerinizi çalabilirler. Ancak bazı forumlarda veya youtube kanallarında çekilişle gift code dağıtımı yapanlar olabiliyor.

ORİJİNAL(PREMIUM) HESAP SATIN ALMA ve ORİJİNAL SÜRÜM İNDİRME
     Neyse gelelim konumuza öncelikle orijinal hesaplarla ilgili satın alma indirmeyi anlatalım. Orijinal hesap almak istiyorsanız mojang.com üzerinden veya minecraft.net üzerinden hesap açmalısınız. Hesap açmak için sizi ortak bir sayfaya yönlendiriler. Bu sayfadan hesap alabilmek için adımları takip ediniz.
Kayıt sayfasına tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki form gelecektir. Şifrenizin büyük harf-küçük harf-sayı-özel işaret içermesine dikkat edin çünkü Minecraft'ta hesap çalma olayları çokça yaşanıyor.
     İlk resimdeki boşlukları kolayca doldurabilirsiniz, ikinci resimdekiler için bir uyarıda bulunayım. İkinci resimde gördüğünüz gibi üç adet güvenlik sorusu sormuşlar, bu sorular daha sonra hesapla ilgili sorununuz olduğunda size sorulabilir bu yüzden seçtiğiniz soruları ve cevaplarını bir yere kaydetmenizde fayda var. Ayrıca sorulara doğru cevaplar vermemeniz de güvenliğinizi artıracaktır.     Kayıt olduktan sonra hesabınızın ana sayfası mojang.com'dan giriş yaparsanız I. resimdeki gibi; minecraft.net'ten giriş yaparsanız II. resimdeki gibi olacaktır. Resimlerde işaretli yerlere tıkladıktan sonra hesap alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Ancak orijinal hesap almak için 20€'yu gözden çıkarmalısınız.

Premium hesap aldıktan sonra sıra geldi Minecraft'ı indirmeye, aşağıdaki linkler orijinal siteden alınmıştır. İşletim sisteminize uygun olan sürümü indirmeniz yeterli. Tıklayıp indirebilirsiniz:
Windows Sürümü
MacOS Sürümü
Linux/Diğer Sürümler


     


     Bilgileri doldurup Play'e tıkladıktan sonra oyununuz açılır. Kurulum işlemlerini kendisi otomatik olarak yapar. Oyun açıldığında aşağıdaki resimde işaretli olan "dünya" simgesine tıklayın ve Türkçeyi seçin. Böylelikle oyunun ayarlarını, server eklemeyi daha kolay çözersiniz.

KORSAN (CRACKED) SÜRÜM İNDİRME

     Korsan sürümde hesap edinme yani bir nicke sahip olma gibi bir şansınız yoktur. Sizinle aynı nicki kullanan başka oyuncular da olabilir. Ayrıca premium hesaba sahip birinin nickini kullanırsanız o kişinin kullandığı skin'i siz de kullanırsınız ve başkaları da bu skin'i görebilir. Karakterini beğendiğiniz nickle oyuna girebilirsiniz.
*Premium hesaplar ve skinleri için: MCSkinSearch
     Cracked sürümlerin indirme linkleri aşağıdadır, kendi yandex hesabımdan veriyorum linkleri virüs taraması sonuçları da aşağıdadır. (1.6.2 için Anlatım En Sondadır)
1.5.1'e kadar olan sürümleri kolaylıkla oynayabilmeniz için aşağıdaki Minecraft'ı ve MVC(Minecraft Version Changer)'yi indirmelisiniz. Minecraft aracılığıyla oyuna gireceğiz, MVC ile de istediğimiz zaman sürüm değiştirebileceğiz.
Minecraft İndir
MVC İndir
     Minecraft'ı çalıştırdığımızda karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir, burada kutucuğa nickimizi yazıyoruz ve ilk girişimizse "Force Update" kutucuğunu işaretliyoruz. Bu sayede oyunun 1.5.1 sürümü kurluyor.
     Oyun açıldıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir, pencerede işaretli "dünya" simgesine tıklayarak Türkçeyi seçiyoruz ve oyunumuz Türkçe oluyor. Menülerde dolaşarak oyunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Minecraft 1.6.2 Cracked (Korsan)
Minecraft 1.6.2 Korsan İndir - Tıkla - Windows için
Minecraft 1.6.2 Korsan İndir - Tıkla - MacOS/Linux için

 Minecraft 1.6.2'yi korsan olarak oynamak adına sürekli çıkan launcherlar yüzünden aramaktan bıktınız mı? O zaman bu konu tam size göre, her gelen güncellemeye uyum gösteren, ses ve dil sorunu olmayan, hızlı şekilde tek link olarak indirebilirsiniz. İşletim sisteminize göre aşağıdan gerekli indirmeyi yapın. Oyunu ilk açışınızda yüklenmesi için yer soracaktır, herhangi bir yeri seçebilirsiniz. Daha sonra indirme işlemlerini yapıp oyunu kuracaktır. İyi oyunlar.
Oyun içinden bir görüntü çektim, dili de Türkçe gördüğünüz gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder